Avaa päävalikko

HC Ocelaři Třinec

tšekkiläinen jääkiekkoseura

HC Oceláři Třinec on tšekkiläinen jääkiekkojoukkue, joka pelaa maan pääsarjassa Tipsport Extraligassa. Joukkue pelaa kotiottelunsa Werk Arenassa Třinecissä.

HC Oceláři Třinec
HC Ocelari Trinec logo.png
Perustettu 1929
Kaupunki Tšekki Třinec, Tšekki
Kotiareena Werk Arena
Sarjataso Tipsport Extraliga
Värit          
Puheenjohtaja Tšekki Ján Moder
Päävalmentaja Tšekki Václav Varaďa
Mestaruudet 2 (2011, 2019)
Hopeaa 2 (1998, 2015)

Joukkue kaudella 2019–2020Muokkaa

Maalivahdit
# Pelaaja Hanskakäsi Sopimus Syntymäpaikka
39   Lukáš Daneček L 2019 Havířov, Tšekkoslovakia
  Patrik Bartošák L 2021 Kopřivnice, Tšekki
  Petr Kváča L 2020 Brandýs nad Labem, Tšekki
Puolustajat
# Pelaaja Kätisyys Sopimus Syntymäpaikka
5   Lukáš Krajíček (C) L 2021 Prostějov, Tšekkoslovakia
6    David Musil L 2019 Calgary, Alberta, Kanada
10   Jan Zahradníček L 2019 Nový Jičín, Tšekki
25   Vladimír Roth R 2019 Praha, Tšekkoslovakia
26   Jakub Matyáš R 2019 Přerov, Tšekki
28   Martin Gernát L 2020 Košice, Slovakia
52   Milan Doudera L 2020 Horní Bezděkov, Tšekki
55   Marian Adámek R 2019 Třinec, Tšekki
58   Guntis Galviņš L 2019 Talsi, Latvian SNT, Neuvostoliitto
  Patrick Kudla L 2020 Guelph, Ontario, Kanada
  Tomáš Kundrátek R 2022 Přerov, Tšekkoslovakia
Hyökkääjät
# Pelaaja Kätisyys Pelipaikka Sopimus Syntymäpaikka
8   Aron Chmielewski R OLH 2019 Gdańsk, Puola
13   Vladimír Svačina R OLH 2019 Studénka, Tšekkoslovakia
20   Petr Vrána L KH 2020 Sternbek, Tšekkoslovakia
22   Vladimír Dravecký (A) L H / P 2020 Košice, Slovakia, Tšekkoslovakia
23   Jiří Polanský R KH 2019 Brno, Tšekkoslovakia
27   Martin Růžička R OLH 2019 Beroun, Tšekkoslovakia
34   Ondřej Kovařčík L H 2019 Nový Jičín, Tšekki
35   Milan Mikulík L KH Laina Ostrava, Tšekkoslovakia
41   Jan Hladonik L KH 2019 Třinec, Tšekki
46   Štěpán Novotný R KH / OLH 2020 Praha, Tšekkoslovakia
61   Ethan Werek L KH 2019 Markhama, Ontario, Kanada
65   Tomáš Marcinko R KH / OLH 2020 Poprad, Slovakia, Tšekkoslovakia
74   Adam Raška L H Juniori Frýdek-Místek, Tšekki
76   David Kofroň R H 2019 Nový Jičín, Tšekki
82   Rostislav Martynek L VLH Laina Třinec, Tšekkoslovakia
83   Martin Adamský (A) L LH 2019 Studénka, Tšekkoslovakia
86   Jan Rudovský R KH Laina Kladno, Tšekkoslovakia
87   Michal Kovařčík L H 2019 Nový Jičín, Tšekki
88   Erik Hrňa L KH 2019 Vsetín, Tšekkoslovakia
92   Jonáš Peterek R H Juniori Ostrava, Tšekki
  Patrik Hrehorčák L VLH 2020 Poprad, Slovakia

JoukkueenjohtoMuokkaa

Aiheesta muuallaMuokkaa