Ero sivun ”Ammunnan maailmanmestaruuskilpailut 2010” versioiden välillä
[arvioimaton versio] | [arvioimaton versio] |
Poistettu sisältö Lisätty sisältö
p Botti lisäsi: ru:Чемпионат мира по стрельбе 2010 |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 144:
|1.8. ||bgcolor=FFDF80| 10 m ilmakivääri
|-
|4.8 ||bgcolor=
|-
|rowspan=3|5.8. ||bgcolor=DAFFFF| 50 m pienoiskiväärin asennot
Rivi 255:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
|
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''25 m isopistooli'''
Rivi 342:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssi]]
|
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''25 m olympiapistooli'''
Rivi 364:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kulta]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopea]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssi]]
|
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''25 m vakiopistooli'''
Rivi 413:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
|
|}
===Kivääri===
====Miehet====
{| class=wikitable style="width:
!style="width:20px;"| !! colspan=2|Kilpailija !! Tulos !! Joukkue !! Tulos
|-
Rivi 452:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
|
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''300 m kivääri, makuu'''
Rivi 583:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
| – || {{Tyhjä lippu}} || <br>() || {{
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
| – || {{Tyhjä lippu}} || <br>() || {{
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
| – || {{Tyhjä lippu}} || <br>() || {{
|}
Rivi 649:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
|
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''Kaksoistrap'''
Rivi 725:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
|
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''Kaksoistrap'''
Rivi 780:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
| [[Dmitri Romanov (ampuja)|Dmitri Romanov]] || {{Venäjä}} || rowspan=3 ; align=center| ''Medal<br>Match'' || {{Venäjä}}<br>([[Dmitri Romanov (ampuja)|Romanov]], [[Maksim Stepanov|Stepanov]], [[Aleksandr Blinov|Blinov]]) || 1725
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
| [[Krister Holmberg]] || {{Suomi}} || {{Ukraina}}<br>([[Andrey Gilchenko|Gilchenko]], [[Vladyslav Prjanyšnikov|Prjanyšnikov]], [[Oleksandr Zinenko|Zinenko]]) || 1706
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''10 m liikkuva maali, sekajuoksut'''
Rivi 829:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
| [[Zhao Li Li]] || {{Kiina}} || {{Venäjä}}<br>([[Irina Izmalkova|Izmalkova]], [[Julija Eidenzon|Eidenzon]], [[Marina Gulak|Gulak]]) || 1110
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
| [[Irina Irina Izmalkova]] || {{Venäjä}} || {{Ukraina}}<br>([[Halyna Avramenko|Avramenko]], [[Tetyana Davydenko|Davydenko]], [[Viktoriya Rybovalova|Rybovalova]]) || 1101
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''10 m liikkuva maali, sekajuoksut'''
Rivi 856:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
|
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
|
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''10 m liikkuva maali, sekajuoksut'''
Rivi 905:
|-
| [[Image:Med 1.png|Kultaa]]
| [[Valentyna Goncharova]] || {{Ukraina}} || 370 || {{Ukraina}}<br>([[Valentyna Goncharova|Goncharova]], [[Liudmyla Vasylyuk|Vasylyuk]], [[Polina Barvinova|Barvinova]]) || 1079
|-
| [[Image:Med 2.png|Hopeaa]]
|
|-
| [[Image:Med 3.png|Pronssia]]
| [[Liudmyla Vasylyuk]] || {{Ukraina}} || 360 || {{Venäjä}}<br>([[Lyudmila Filippova|Filippova]], [[Sofia Varnikova|Varnikova]], [[Ekaterina Danilina|Danilina]]) || 1010
|-
|colspan=6 style="background:#dcdcdc"| '''10 m liikkuva maali, sekajuoksut'''
Rivi 926:
==Mitalitaulukko==
Tilanne
{|{{Mitalitaulukko}}
|-
|| 1. || align=left | {{Kiina}} ||
|-
|| 2. || align=left | {{
|-
|| 3. || align=left | {{Italia}} ||
|-
|| 4. || align=left | {{
|-
|| 5. || align=left | {{
|-
|| 6. || align=left | {{
|-
|| 7. || align=left | {{
|-
| rowspan=2 | 8. || align=left | {{
|-
|-
|| 10. || align=left | {{
|-
| rowspan=2 | 11. || align=left | {{
|-
|-
| rowspan= 3| 13. || align=left | {{
|-
|-
| align=left | {{
|-
| rowspan=2 | 16. || align=left | {{
|-
| align=left | {{
|-
|
|-
|| 19. || align=left | {{
|-
| rowspan=3 | 20. || align=left | {{
|-
| align=left | {{
|-
| align=left | {{Pohjois-Korea}} || 0 || 1 || 0 || 1
|-
|| 23. || align=left | {{Tšekki}} || 0 || 0 || 3 || 3
|-
| rowspan=2 | 24. || align=left | {{San Marino}} || 0 || 0 || 2 || 2
|-
| align=left | {{Suomi}} || 0 || 0 || 2 || 2
|-
| rowspan=2 | 26. || align=left | {{Intia}} || 0 || 0 || 1 || 1
|-
| align=left | {{Kazakstan}} || 0 || 0 || 1 || 1
|}
Rivi 984 ⟶ 996:
|-
| {{Kiina}} ([[Zhu De Ming|Zhu]], [[Yu Jikang|Yu]], [[Wu Jianing|Wu]]) || 1774 (S) || [[31. heinäkuuta]] [[2010]]
|-
!colspan=4|Poikien 50 m pienoiskiväärin asentojen joukkuekilpailu
|-
| {{Kiina}} ([[Wu Jianing|Wu]], [[Zhao Shitao|Zhao]], [[Zhu De Ming|Zhu]]) || 3478 || [[3. elokuuta]] [[2010]]
|-
!colspan=4|Naisten trapin joukkuekilpailu
|-
| {{Italia}} ([[Jessica Rossi|Rossi]], [[Deborah Gelisio|Gelisio]], [[Giulia Iannotti|Iannotti]]) || 211 (S) || [[31. heinäkuuta]] [[2010]]
|-
!colspan=4|Poikien trapin joukkuekilpailu
|-
| {{Italia}} ([[Danny Baiesi|Baiesi]], [[Giulio Fioravanti|Fioravanti]], [[Valerio Grazini|Grazini]]) || 361 || [[3. elokuuta]] [[2010]]
|-
!colspan=4|Tyttöjen trapin joukkuekilpailu
Rivi 998 ⟶ 1 018:
==Lähteet==
*{{Verkkoviite | Osoite =http://www.issf-sports.org/results/og_qualification/quota_places.ashx?pmlinkid=201 | Nimeke =Olympic Quota Places | Tiedostomuoto = | Selite =Lontoon olympialaiset | Julkaisu = | Viitattu =28.7.2010 | Kieli ={{en}} }}
*{{Verkkoviite | Osoite =http://www.issf-sports.org/calendar/championship.ashx?cshipid=909 | Nimeke =50th ISSF World Championship All Events · Munich, GER | Tiedostomuoto = | Selite =Aikataulut, uutiset ja tulokset | Julkaisu = | Viitattu =
{{ISSF:n maailmanmestaruuskilpailut}}
|