Ero sivun ”Pesäpallon Ykkössarja 1987” versioiden välillä
[arvioimaton versio] | [arvioimaton versio] |
Poistettu sisältö Lisätty sisältö
Ak: Uusi sivu: Pesäpallon Ykkössarjan kausi 1987 oli seitsemäs ykkössarjakausi pesäpallossa. Sarjan voitti Kouvolan Pallonlyöjät, joka yhdessä Muhoksen Pallo-Salamien kanssa ... |
|||
Rivi 12:
! width=35|Juoksut
! width=20|Pts
! width=
! width=
! width=
! width=
! width=
! width=
! width=
! width=
! width=
! width=
! width=
! width=
|-
|align=left|[[Kouvolan Pallonlyöjät]]|||22||17||2||3||205-126||36||bgcolor="#808080"| ||11-1||16-10||6-3||10-4||4-1||9-0||11-5||10-1||4-4||7-2||25-6
Rivi 39:
|align=left|[[Tohmajärven Urheilijat]]|||22||9||1||12||118-157||19||13-6||4-6||1-4||1-6||7-9||4-0||bgcolor="#808080"| ||8-7||7-1||4-2||11-9||7-7
|-
|align=left|[[Hongikon Nuorisoseuran Urheilijat|Hongikko]]|||22||8||1||13||164-153||17||8-11||4-6||8-13||3-4||4-6||4-10||8-6||bgcolor="#808080"| ||7-5||19-3||11-1||20-4
|-
|align=left|[[Jyväskylän Lohi]]|||22||7||2||13||127-159||16||4-4||4-2||8-5||7-6||1-1||5-6||4-3||7-8||bgcolor="#808080"| ||1-9||6-1||11-6
|