Ero sivun ”Veikkausliigan kausi 2003” versioiden välillä
[arvioimaton versio] | [arvioimaton versio] |
Poistettu sisältö Lisätty sisältö
IA (keskustelu | muokkaukset) |
Zen (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 5:
! width="5%" | Sijoitus
! width="30%" | Joukkue
! width="10%" | Pisteet▼
! width="10%" | Ottelut
! width="10%" | Voitot
Rivi 11 ⟶ 10:
! width="10%" | Häviöt
! width="15%" | Maalisuhde
▲! width="10%" | Pisteet
|-
| 1. || [[Kuva:Helsingin Jalkapalloklubin logo.svg|20px]] [[Helsingin Jalkapalloklubi|HJK]]
|-
| 2. || [[Kuva:FC Haka.gif|20px]] [[FC Haka]]
|-
| 3. || [[Kuva:Tampere Unitedin logo.svg|20px]] [[Tampere United|Tampere Utd]]
|-
| 4. || [[Kuva:Myllykosken Pallo -47-n logo.svg|20px]] [[Myllykosken Pallo -47|MyPa]]
|-
| 5. || [[Kuva:FC Lahti.gif|20px]] [[FC Lahti]]
|-
| 6. || [[Kuva:AC Allianssi.png|20px]] [[AC Allianssi]]
|-
| 7. || [[Kuva:FC Inter Turun logo.svg|20px]] [[FC Inter Turku|FC Inter]]
|-
| 8. || [[Kuva:FF Jaron logo.svg|20px]] [[FF Jaro]]
|-
| 9. || [[Kuva:Turun Palloseuran logo.svg|20px]] [[Turun Palloseura (jalkapallo)|TPS]]
|-
| 10. || [[Kuva:FC Jokerien logo.svg|20px]] [[FC Jokerit]]
|-
| 11. || [[Kuva:FC Hämeenlinnan logo.svg|20px]] [[FC Hämeenlinna]]
|-
| 12. || [[Kuva:FC Jazzin logo.svg|20px]] [[FC Jazz]]
|-
| 13. || [[Kuva:Fin-kooteepee-kotka.gif|20px]] [[FC KooTeePee]]
|-
| 14. || [[Kuva:Kuopion Palloseuran logo.svg|20px]] [[Kuopion Palloseura|KuPS]]
|}
Rivi 73:
|-
| - || [[Aristides Pertot]] || [[Kuva:Flag of Argentina.svg|20px|Argentiina]] || [[FC Inter Turku|FC Inter]] || 12
|-
| 6. || [[Mika Kottila]] || [[Kuva:Flag of Finland.svg|20px|Suomi]] || [[Helsingin Jalkapalloklubi|HJK]] || 11
|-
| - || [[Valeri Popovitš]] || [[Kuva:Flag of Russia.svg|20px|Venäjä]] || [[FC Haka]] || 11
|-
| 8. || [[Ryan Botha]] || [[Kuva:Flag of South Africa.svg|20px|Etelä-Afrikka]] || [[Myllykosken Pallo -47|MyPa]] || 10
|-
| - || [[Jari Niemi]] || [[Kuva:Flag of Finland.svg|20px|Suomi]] || [[Tampere United|Tampere Utd]] || 10
|-
| - || [[Sami Ristilä]] || [[Kuva:Flag of Finland.svg|20px|Suomi]] || [[FC Haka]] || 10
|}
==Ottelutaulukko==
{| style="text-align:center" class="wikitable"
|-
| <small>Koti/Vieras</small> || [[Kuva:AC Allianssi.png|20px]] || [[Kuva:FC Haka.gif|20px]] || [[Kuva:Helsingin Jalkapalloklubin logo.svg|20px]] || [[Kuva:FC Hämeenlinnan logo.svg|20px]] || [[Kuva:FC Inter Turun logo.svg|20px]] || [[Kuva:FF Jaron logo.svg|20px]] || [[Kuva:FC Jazzin logo.svg|20px]] || [[Kuva:FC Jokerien logo.svg|20px]] || [[Kuva:Fin-kooteepee-kotka.gif|20px]] || [[Kuva:Kuopion Palloseuran logo.svg|20px]] || [[Kuva:FC Lahti.gif|20px]] || [[Kuva:Myllykosken Pallo -47-n logo.svg|20px]] || [[Kuva:Tampere Unitedin logo.svg|20px]] || [[Kuva:Turun Palloseuran logo.svg|20px]]
|-
| [[Kuva:AC Allianssi.png|20px]] [[AC Allianssi]] || || 0-3 || 1-4 || 3-0 || 2-0 || 0-1 || 4-0 || 1-1 || 5-0 || 5-2 || 0-3 || 1-4 || 3-1 || 2-1
|-
| [[Kuva:FC Haka.gif|20px]] [[FC Haka]] || 5-0 || || 0-1 || 4-0 || 0-1 || 2-3 || 5-0 || 0-1 || 2-0 || 3-1 || 5-1 || 0-1 || 1-0 || 1-0
|-
| [[Kuva:Helsingin Jalkapalloklubin logo.svg|20px]] [[Helsingin Jalkapalloklubi|HJK]] || 2-2 || 0-0 || || 3-0 || 2-1 || 0-0 || 3-0 || 1-1 || 5-0 || 3-0 || 2-0 || 1-0 || 2-0 || 1-1
|-
| [[Kuva:FC Hämeenlinnan logo.svg|20px]] [[FC Hämeenlinna]] || 0-3 || 2-2 || 0-3 || || 1-0 || 1-1 || 1-3 || 2-1 || 2-1 || 4-3 || 2-3 || 1-0 || 0-0 || 0-1
|-
| [[Kuva:FC Inter Turun logo.svg|20px]] [[FC Inter Turku|FC Inter]] || 5-2 || 2-4 || 1-2 || 4-1 || || 1-1 || 2-0 || 3-2 || 2-1 || 1-2 || 1-1 || 1-0 || 1-3 || 0-2
|-
| [[Kuva:FF Jaron logo.svg|20px]] [[FF Jaro]] || 2-0 || 0-2 || 2-3 || 2-2 || 0-6 || || 0-1 || 2-0 || 3-1 || 4-2 || 1-1 || 0-2 || 0-0 || 4-1
|-
| [[Kuva:FC Jazzin logo.svg|20px]] [[FC Jazz]] || 1-1 || 1-1 || 2-6 || 2-0 || 1-2 || 1-1 || || 0-3 || 3-2 || 2-2 || 1-1 || 2-2 || 1-1 || 2-1
|-
| [[Kuva:FC Jokerien logo.svg|20px]] [[FC Jokerit]] || 0-0 || 0-0 || 0-1 || 2-2 || 4-0 || 1-1 || 3-1 || || 1-1 || 1-2 || 2-0 || 2-4 || 0-1 || 2-0
|-
| [[Kuva:Fin-kooteepee-kotka.gif|20px]] [[FC KooTeePee]] || 0-1 || 0-4 || 0-4 || 1-2 || 3-3 || 2-0 || 3-0 || 2-0 || || 0-1 || 2-1 || 1-2 || 2-1 || 0-0
|-
| [[Kuva:Kuopion Palloseuran logo.svg|20px]] [[Kuopion Palloseura|KuPS]] || 0-0 || 0-3 || 0-2 || 0-2 || 0-3 || 1-5 || 0-2 || 2-1 || 1-3 || || 1-1 || 2-2 || 1-3 || 0-0
|-
| [[Kuva:FC Lahti.gif|20px]] [[FC Lahti]] || 0-2 || 0-0 || 0-0 || 0-0 || 3-0 || 2-1 || 4-2 || 0-1 || 4-1 || 2-1 || || 4-1 || 0-1 || 2-0
|-
| [[Kuva:Myllykosken Pallo -47-n logo.svg|20px]] [[Myllykosken Pallo -47|MyPa]] || 3-1 || 2-3 || 2-0 || 0-0 || 2-2 || 3-0 || 4-0 || 3-0 || 2-0 || 1-0 || 1-2 || || 0-1 || 1-2
|-
| [[Kuva:Tampere Unitedin logo.svg|20px]] [[Tampere United|Tampere Utd]] || 4-2 || 0-2 || 1-0 || 4-0 || 1-0 || 0-1 || 2-0 || 5-0 || 0-0 || 4-1 || 1-3 || 2-0 || || 2-0
|-
| [[Kuva:Turun Palloseuran logo.svg|20px]] [[Turun Palloseura (jalkapallo)|TPS]] || 2-2 || 0-2 || 1-0 || 2-0 || 1-1 || 3-1 || 1-3 || 3-0 || 4-2 || 0-0 || 2-2 || 1-4 || 1-1 ||
|}
|