Ero sivun ”Varsinais-Suomen vaalipiiri” versioiden välillä
[katsottu versio] | [katsottu versio] |
Poistettu sisältö Lisätty sisältö
Ei muokkausyhteenvetoa |
p Täsmennystä botin avulla: Edistyspuolue korvattiin link(e)illä Kansallinen Edistyspuolue |
||
Rivi 452:
* [[Marjukka Karttunen]] (Kok.) 1999–2007
* [[Einari Karvetti]] (ML) 1933–1945
* [[Irma Karvikko]] ([[Kansallinen Edistyspuolue|Ed.]], [[Suomen Kansanpuolue|KP]], [[Liberaalinen Kansanpuolue|LKP]]) 1948–1970
* [[Timo Kaunisto]] (Kesk.) 2007–2011
* [[Arvi Kontu]] (Ed.) 1919–1922
Rivi 677:
| – || 1 || 1 || – || 1 || 1 || – || 1 || 1 || – || – || – || –
|-
| align="left" | [[Kansallinen Edistyspuolue|Ed.]]/[[Suomen Kansanpuolue|KP]]/[[Liberaalinen Kansanpuolue|LKP]] || 1 || 1 || 2 || 2 || 1 || 2 || 1 || –
| 1 || 1 || – || || – || – || – || || || || ||
|-
|