Ero sivun ”Luettelo valtioista väkiluvun mukaan” versioiden välillä
[katsottu versio] | [arvioimaton versio] |
Poistettu sisältö Lisätty sisältö
p Määritti vakautusasetukset sivulle ”Luettelo valtioista väkiluvun mukaan”: Vakautetaan eniten sotkettuja artikkeleita. (ks. kahvihuonekeskustelu). [Oletus: Vakaa] (vanhentuu 1. ta... |
|||
Rivi 11:
!Sija||Valtio||Väkiluku ||% maailman väkiluvusta ||Lähde
|-
| - || '''[[File:Rotating earth (Very small).gif|24px]] [[Maapallo]]''' ||
|-
|1||{{CHN}}||1 339 724 852||18,46%||[http://www.stats.gov.cn/english/newsandcomingevents/t20110428_402722237.htm Census result]
|