Avaa päävalikko

Luettelo Keski-Euroopan mäkiviikon osakilpailuiden kärkikolmikoista

Wikimedia-luetteloartikkeli

Tämä on luettelo Keski-Euroopan mäkiviikon osakilpailuiden kärkikolmikoista.

Osakilpailu Voittaja Toinen Kolmas
1952–1953
Garmisch-Partenkirchen Norja Asgeir Dølplads Itävalta Josef Bradl Länsi-Saksa Toni Brutscher
Oberstdorf Norja Erling Kroken Itävalta Josef Bradl Norja Asgeir Dølplads
Innsbruck Itävalta Josef Bradl Norja Asgeir Dølplads Ruotsi Harry Bergqvist
Bischofshofen Norja Halvor Næs Itävalta Josef Bradl Ruotsi Harry Bergqvist
1953–1954
Oberstdorf Norja Olaf B. Bjørnstad Itävalta Josef Bradl Suomi Aulis Kallakorpi
Garmisch-Partenkirchen Norja Olaf B. Bjørnstad Suomi Eino Kirjonen Suomi Esko Mömmö
Innsbruck Norja Olaf B. Bjørnstad Suomi Matti Pietikäinen Norja Arnfinn Bergmann
Bischofshofen Itävalta Josef Bradl Norja Arnfinn Bergmann Norja Olaf B. Bjørnstad
Suomi Matti Pietikäinen
1954–1955
Oberstdorf Suomi Aulis Kallakorpi Suomi Hemmo Silvennoinen
Suomi Eino Kirjonen
Garmisch-Partenkirchen Suomi Aulis Kallakorpi Suomi Eino Kirjonen Suomi Hemmo Silvennoinen
Innsbruck Norja Torbjørn Ruste Suomi Hemmo Silvennoinen Länsi-Saksa Max Bolkart
Bischofshofen Norja Torbjørn Ruste Suomi Hemmo Silvennoinen Suomi Eino Kirjonen
1955–1956
Oberstdorf Suomi Eino Kirjonen
Suomi Aulis Kallakorpi
Itä-Saksa Harry Glaß
Garmisch-Partenkirchen Suomi Hemmo Silvennoinen Suomi Eino Kirjonen Itä-Saksa Harry Glaß
Innsbruck Neuvostoliitto Koba Tsakadze Itä-Saksa Harry Glaß Länsi-Saksa Max Bolkart
Bischofshofen Neuvostoliitto Juri Skvortsov Tšekkoslovakia Mojmír Stuchlík Itävalta Rudi Schweinberger
1956–1957
Oberstdorf Suomi Pentti Uotinen Suomi Aulis Kallakorpi Länsi-Saksa Toni Brutscher
Itä-Saksa Werner Lesser
Innsbruck Neuvostoliitto Nikolai Šamov Neuvostoliitto Nikolai Kamenski Länsi-Saksa Max Bolkart
Garmisch-Partenkirchen Neuvostoliitto Nikolai Kamenski Suomi Eino Kirjonen Suomi Pentti Uotinen
Bischofshofen Suomi Eino Kirjonen Neuvostoliitto Nikolai Kamenski Neuvostoliitto Nikolai Šamov
1957–1958
Oberstdorf Neuvostoliitto Nikolai Kamenski Itä-Saksa Helmut Recknagel Itävalta Walter Habersatter
Itävalta Walter Steinegger
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Willi Egger Neuvostoliitto Nikolai Šamov Itä-Saksa Werner Lesser
Innsbruck Itä-Saksa Helmut Recknagel Neuvostoliitto Nikolai Kamenski Itävalta Walter Habersatter
Bischofshofen Itä-Saksa Helmut Recknagel Itä-Saksa Harry Glaß Neuvostoliitto Koba Tsakadze
1958–1959
Oberstdorf Itä-Saksa Helmut Recknagel Suomi Eino Kirjonen Neuvostoliitto Nikolai Šamov
Garmisch-Partenkirchen Itä-Saksa Helmut Recknagel Neuvostoliitto Koba Tsakadze Neuvostoliitto Nikolai Šamov
Innsbruck Itä-Saksa Helmut Recknagel Suomi Veikko Kankkonen Norja Anders Woldseth
Bischofshofen Itävalta Walter Habersatter Suomi Eino Kirjonen Neuvostoliitto Nikolai Kamenski
1959–1960
Oberstdorf Länsi-Saksa Max Bolkart Itävalta Albin Plank Länsi-Saksa Helmut Kurz
Garmisch-Partenkirchen Länsi-Saksa Max Bolkart Suomi Timo Kivelä Jugoslavia Jože Šlibar
Innsbruck Länsi-Saksa Max Bolkart Itävalta Otto Leodolter Itävalta Albin Plank
Bischofshofen Itävalta Albin Plank Itävalta Otto Leodolter Itävalta Willi Egger
1960–1961
Oberstdorf Suomi Juhani Kärkinen Ruotsi Kjell Sjöberg Suomi Kalevi Kärkinen
Itävalta Otto Leodolter
Garmisch-Partenkirchen Neuvostoliitto Koba Tsakadze Itä-Saksa Helmut Recknagel Italia Nilo Zandanel
Innsbruck Suomi Kalevi Kärkinen Itä-Saksa Helmut Recknagel Itävalta Otto Leodolter
Bischofshofen Itä-Saksa Helmut Recknagel Itävalta Otto Leodolter Suomi Kalevi Kärkinen
1961–1962
Oberstdorf Suomi Eino Kirjonen Jugoslavia Božo Jemc Norja Oddvar Saga
Innsbruck Itävalta Willi Egger Neuvostoliitto Koba Tsakadze Itävalta Walter Habersatter
Garmisch-Partenkirchen Länsi-Saksa Georg Thoma Itävalta Willi Egger Länsi-Saksa Wolfgang Happle
Bischofshofen Itävalta Willi Egger Itä-Saksa Helmut Recknagel Länsi-Saksa Wolfgang Happle
1962–1963
Oberstdorf Norja Toralf Engan Länsi-Saksa Max Bolkart Norja Torbjørn Yggeseth
Innsbruck Norja Toralf Engan Itä-Saksa Helmut Recknagel Länsi-Saksa Georg Thoma
Garmisch-Partenkirchen Norja Toralf Engan Länsi-Saksa Georg Thoma Länsi-Saksa Max Bolkart
Bischofshofen Norja Torbjørn Yggeseth Norja Torgeir Brandtzæg Yhdysvallat John Balfanz
1963–1964
Oberstdorf Norja Torbjørn Yggeseth Suomi Antero Immonen Neuvostoliitto Pjotr Kovalenko
Garmisch-Partenkirchen Suomi Veikko Kankkonen Suomi Niilo Halonen Puola Józef Przybyła
Innsbruck Suomi Veikko Kankkonen Neuvostoliitto Aleksandr Ivannikov Puola Józef Przybyła
Bischofshofen Itävalta Baldur Preiml Suomi Veikko Kankkonen Norja Torbjørn Yggeseth
Itä-Saksa Helmut Recknagel
1964–1965
Oberstdorf Norja Torgeir Brandtzæg Neuvostoliitto Pjotr Kovalenko Yhdysvallat Dave Hicks
Garmisch-Partenkirchen Suomi Erkki Pukka Länsi-Saksa Heini Ihle Länsi-Saksa Helmut Kurz
Innsbruck Norja Torgeir Brandtzæg Norja Bjørn Wirkola Puola Józef Przybyła
Bischofshofen Norja Bjørn Wirkola Tšekkoslovakia Dalibor Motejlek Neuvostoliitto Viktor Krjukov
1965–1966
Oberstdorf Suomi Veikko Kankkonen Itä-Saksa Dieter Neuendorf Suomi Paavo Lukkariniemi
Garmisch-Partenkirchen Suomi Paavo Lukkariniemi Norja Bjørn Wirkola Suomi Veikko Kankkonen
Innsbruck Itä-Saksa Dieter Neuendorf Suomi Veikko Kankkonen Länsi-Saksa Günther Göllner
Bischofshofen Suomi Veikko Kankkonen Norja Bjørn Wirkola Itä-Saksa Dieter Neuendorf
1966–1967
Oberstdorf Itä-Saksa Dieter Neuendorf Itä-Saksa Peter Lesser Suomi Veikko Kankkonen
Norja Bjørn Wirkola
Garmisch-Partenkirchen Norja Bjørn Wirkola Itävalta Reinhold Bachler Suomi Veikko Kankkonen
Innsbruck Norja Bjørn Wirkola Länsi-Saksa Franz Keller Itävalta Sepp Lichtenegger
Bischofshofen Norja Bjørn Wirkola Tšekkoslovakia Jiří Raška Itävalta Sepp Lichtenegger
1967–1968
Oberstdorf Itä-Saksa Dieter Neuendorf Norja Lars Grini Norja Bjørn Wirkola
Garmisch-Partenkirchen Norja Bjørn Wirkola Itä-Saksa Dieter Neuendorf Itävalta Reinhold Bachler
Innsbruck Neuvostoliitto Gari Napalkov Norja Bjørn Wirkola Tšekkoslovakia Jiří Raška
Bischofshofen Tšekkoslovakia Jiří Raška Neuvostoliitto Anatoli Žeglanov Tšekkoslovakia Zbyněk Hubač
1968–1969
Oberstdorf Norja Bjørn Wirkola Tšekkoslovakia Jiří Raška Tšekkoslovakia Josef Matouš
Garmisch-Partenkirchen Norja Bjørn Wirkola Neuvostoliitto Anatoli Žeglanov Tšekkoslovakia František Rydval
Innsbruck Norja Bjørn Wirkola Tšekkoslovakia Jiří Raška Neuvostoliitto Anatoli Žeglanov
Bischofshofen Tšekkoslovakia Jiří Raška Norja Bjørn Wirkola Norja Lars Grini
1969–1970
Oberstdorf Neuvostoliitto Gari Napalkov Itä-Saksa Manfred Queck Tšekkoslovakia Josef Matouš
Garmisch-Partenkirchen Tšekkoslovakia Jiří Raška Neuvostoliitto Anatoli Žeglanov Neuvostoliitto Vladimir Belousov
Innsbruck Norja Bjørn Wirkola Itä-Saksa Horst Queck Neuvostoliitto Anatoli Žeglanov
Bischofshofen Tšekkoslovakia Jiří Raška Itä-Saksa Rainer Schmidt Norja Bjørn Wirkola
1970–1971
Oberstdorf Norja Ingolf Mork Norja Bent Tomtum Puola Stanisław Pawlusiak
Garmisch-Partenkirchen Norja Ingolf Mork Tšekkoslovakia Jiří Raška Suomi Tauno Käyhkö
Innsbruck Tšekkoslovakia Zbyněk Hubač Tšekkoslovakia Jiří Raška Tšekkoslovakia Rudolf Höhnl
Bischofshofen Norja Ingolf Mork Tšekkoslovakia Jiří Raška Tšekkoslovakia Zbyněk Hubač
1971–1972
Innsbruck Japani Yukio Kasaya Itä-Saksa Rainer Schmidt Suomi Tauno Käyhkö
Garmisch-Partenkirchen Japani Yukio Kasaya Suomi Tauno Käyhkö Norja Ingolf Mork
Oberstdorf Japani Yukio Kasaya Norja Ingolf Mork Sveitsi Hans Schmid
Bischofshofen Norja Bjørn Wirkola Tšekkoslovakia Jiří Raška Tšekkoslovakia Zbyněk Hubač
1972–1973
Oberstdorf Itä-Saksa Rainer Schmidt Itä-Saksa Hans-Georg Aschenbach Itä-Saksa Henry Glaß
Garmisch-Partenkirchen Itä-Saksa Rainer Schmidt Itä-Saksa Dietrich Kampf Tšekkoslovakia Jaromír Liďák
Innsbruck Neuvostoliitto Sergei Botškov Itä-Saksa Rainer Schmidt Itä-Saksa Hans-Georg Aschenbach
Bischofshofen Tšekkoslovakia Rudolf Höhnl Neuvostoliitto Sergei Botškov Itä-Saksa Hans-Georg Aschenbach
1973–1974
Oberstdorf Itä-Saksa Hans-Georg Aschenbach Itä-Saksa Heinz Wossipiwo Sveitsi Hans Schmid
Garmisch-Partenkirchen Sveitsi Walter Steiner Itä-Saksa Hans-Georg Aschenbach Itä-Saksa Dietrich Kampf
Innsbruck Itä-Saksa Hans-Georg Aschenbach Sveitsi Hans Schmid Sveitsi Walter Steiner
Bischofshofen Länsi-Saksa Bernd Eckstein Sveitsi Walter Steiner Itä-Saksa Hans-Georg Aschenbach
1974–1975
Oberstdorf Itävalta Willi Pürstl Puola Stanisław Bobak Itä-Saksa Rainer Schmidt
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Karl Schnabl Suomi Kari Ylianttila Itävalta Hans Millonig
Innsbruck Itävalta Karl Schnabl Itävalta Edi Federer Itävalta Hans Wallner
Bischofshofen Itävalta Karl Schnabl Tšekkoslovakia Karel Kodejška Itä-Saksa Hans-Georg Aschenbach
1975–1976
Oberstdorf Itävalta Toni Innauer Itä-Saksa Jochen Danneberg Itävalta Reinhold Bachler
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Toni Innauer Itävalta Karl Schnabl Itä-Saksa Jochen Danneberg
Innsbruck Itä-Saksa Jochen Danneberg Itävalta Karl Schnabl Itävalta Reinhold Bachler
Bischofshofen Itävalta Toni Innauer Puola Stanisław Bobak Norja Johan Sætre
1976-1977
Oberstdorf Itävalta Toni Innauer Itä-Saksa Jochen Danneberg Sveitsi Walter Steiner
Garmisch-Partenkirchen Itä-Saksa Jochen Danneberg Itävalta Toni Innauer Itä-Saksa Harald Duschek
Innsbruck Itä-Saksa Henry Glaß Sveitsi Walter Steiner Itävalta Toni Innauer
Bischofshofen Sveitsi Walter Steiner Itävalta Karl Schnabl Itä-Saksa Jochen Danneberg
1977–1978
Oberstdorf Itä-Saksa Matthias Buse Itä-Saksa Martin Weber Suomi Kari Ylianttila
Garmisch-Partenkirchen Itä-Saksa Jochen Danneberg Suomi Kari Ylianttila Itä-Saksa Henry Glaß
Innsbruck Norja Per Bergerud Suomi Kari Ylianttila Suomi Jouko Törmänen
Bischofshofen Suomi Kari Ylianttila Sveitsi Walter Steiner Itä-Saksa Henry Glaß
1978–1979
Oberstdorf Neuvostoliitto Juri Ivanov Itä-Saksa Jochen Danneberg Suomi Pentti Kokkonen
Garmisch-Partenkirchen Tšekkoslovakia Josef Samek Jugoslavia Bogdan Norčič Suomi Pentti Kokkonen
Innsbruck Suomi Pentti Kokkonen Norja Roger Ruud Itä-Saksa Jochen Danneberg
Bischofshofen Suomi Pentti Kokkonen Norja Johan Sætre Puola Piotr Fijas
1979–1980
Oberstdorf Itä-Saksa Jochen Danneberg Itävalta Hubert Neuper Itävalta Alfred Groyer
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Hubert Neuper Suomi Jari Puikkonen Norja Johan Sætre
Innsbruck Itävalta Hubert Neuper Sveitsi Hansjörg Sumi Itä-Saksa Henry Glaß
Bischofshofen Itä-Saksa Martin Weber Itä-Saksa Henry Glaß Puola Piotr Fijas
1980–1981
Oberstdorf Itävalta Hubert Neuper Suomi Jari Puikkonen Norja Roger Ruud
Garmisch-Partenkirchen Kanada Horst Bulau Norja Per Bergerud Itävalta Armin Kogler
Innsbruck Suomi Jari Puikkonen Itävalta Hubert Neuper Itävalta Armin Kogler
Bischofshofen Itävalta Armin Kogler Itävalta Hubert Neuper Norja Per Bergerud
1981–1982
Oberstdorf Suomi Matti Nykänen Itä-Saksa Manfred Deckert Länsi-Saksa Thomas Prosser
Garmisch-Partenkirchen Norja Roger Ruud Itä-Saksa Manfred Deckert Länsi-Saksa Andreas Bauer
Innsbruck Norja Per Bergerud
Itä-Saksa Manfred Deckert
Norja Roger Ruud
Bischofshofen Itävalta Hubert Neuper Norja Halvor Asphol Itävalta Armin Kogler
1982–1983
Oberstdorf Kanada Horst Bulau Suomi Matti Nykänen Itävalta Armin Kogler
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Armin Kogler Norja Steinar Bråten Itä-Saksa Jens Weißflog
Innsbruck Suomi Matti Nykänen Itä-Saksa Jens Weißflog Kanada Horst Bulau
Bischofshofen Itä-Saksa Jens Weißflog Norja Olav Hansson Itävalta Richard Schallert
1983–1984
Oberstdorf Itä-Saksa Klaus Ostwald Itä-Saksa Jens Weißflog Norja Ole Gunnar Fidjestøl
Garmisch-Partenkirchen Itä-Saksa Jens Weißflog Sveitsi Hansjörg Sumi Itä-Saksa Klaus Ostwald
Innsbruck Itä-Saksa Jens Weißflog Suomi Matti Nykänen Suomi Jari Puikkonen
Bischofshofen Itä-Saksa Jens Weißflog Norja Per Bergerud Jugoslavia Primož Ulaga
1984–1985
Oberstdorf Itävalta Ernst Vettori Suomi Matti Nykänen Itävalta Andreas Felder
Garmisch-Partenkirchen Itä-Saksa Jens Weißflog Suomi Jari Puikkonen Itä-Saksa Klaus Ostwald
Innsbruck Suomi Matti Nykänen Itä-Saksa Jens Weißflog Tšekkoslovakia Pavel Ploc
Bischofshofen Norja Hroar Stjernen Itä-Saksa Klaus Ostwald Puola Piotr Fijas
1985–1986
Oberstdorf Suomi Pekka Suorsa Itävalta Franz Neuländtner Puola Piotr Fijas
Garmisch-Partenkirchen Tšekkoslovakia Pavel Ploc Itävalta Ernst Vettori Jugoslavia Primož Ulaga
Innsbruck Suomi Jari Puikkonen Norja Hroar Stjernen Suomi Anssi Nieminen
Bischofshofen Itävalta Ernst Vettori Itävalta Franz Neuländtner Norja Rolf Åge Berg
1986–1987
Oberstdorf Norja Vegard Opaas Länsi-Saksa Thomas Klauser Itävalta Andreas Felder
Garmisch-Partenkirchen Länsi-Saksa Andreas Bauer Suomi Jukka Kalso Itä-Saksa Ulf Findeisen
Innsbruck Jugoslavia Primož Ulaga Norja Hroar Stjernen Itävalta Ernst Vettori
Bischofshofen Suomi Tuomo Ylipulli Itävalta Ernst Vettori Norja Vegard Opaas
1987–1988
Oberstdorf Tšekkoslovakia Pavel Ploc Suomi Matti Nykänen Ruotsi Staffan Tällberg
Garmisch-Partenkirchen Suomi Matti Nykänen Ruotsi Staffan Tällberg Itä-Saksa Jens Weißflog
Innsbruck Suomi Matti Nykänen Länsi-Saksa Andreas Bauer Itä-Saksa Jens Weißflog
Bischofshofen Suomi Matti Nykänen Jugoslavia Primož Ulaga Norja Ole Christian Eidhammer
1988–1989
Oberstdorf Länsi-Saksa Dieter Thoma Suomi Risto Laakkonen Suomi Matti Nykänen
Garmisch-Partenkirchen Suomi Matti Nykänen Itä-Saksa Jens Weißflog Suomi Risto Laakkonen
Innsbruck Ruotsi Jan Boklöv Suomi Ari-Pekka Nikkola Itä-Saksa Jens Weißflog
Bischofshofen Yhdysvallat Mike Holland Suomi Ari-Pekka Nikkola Ruotsi Jan Boklöv
1989–1990
Oberstdorf Länsi-Saksa Dieter Thoma Länsi-Saksa Josef Heumann Itä-Saksa Jens Weißflog
Garmisch-Partenkirchen Itä-Saksa Jens Weißflog Suomi Risto Laakkonen Tšekkoslovakia František Jež
Innsbruck Suomi Ari-Pekka Nikkola Itä-Saksa Jens Weißflog Itävalta Ernst Vettori
Bischofshofen Tšekkoslovakia František Jež Länsi-Saksa Dieter Thoma Norja Ole Gunnar Fidjestøl
1990–1991
Oberstdorf Saksa Jens Weißflog Itävalta Andreas Felder Itävalta Heinz Kuttin
Garmisch-Partenkirchen Saksa Jens Weißflog
Itävalta Andreas Felder
Itävalta Stefan Horngacher
Innsbruck Suomi Ari-Pekka Nikkola Saksa Jens Weißflog Saksa Dieter Thoma
Bischofshofen Itävalta Andreas Felder Itävalta Ernst Vettori Suomi Ari-Pekka Nikkola
1991–1992
Oberstdorf Suomi Toni Nieminen Itävalta Werner Rathmayr Sveitsi Stephan Zünd
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Andreas Felder Suomi Toni Nieminen Sveitsi Stephan Zünd
Innsbruck Suomi Toni Nieminen Itävalta Andreas Goldberger Itävalta Andreas Felder
Bischofshofen Suomi Toni Nieminen Itävalta Martin Höllwarth Slovenia Franci Petek
1992–1993
Oberstdorf Saksa Christof Duffner Itävalta Andreas Goldberger Japani Noriaki Kasai
Garmisch-Partenkirchen Japani Noriaki Kasai Saksa Jens Weißflog Itävalta Andreas Goldberger
Innsbruck Itävalta Andreas Goldberger Tšekki Jaroslav Sakala Japani Noriaki Kasai
Bischofshofen Itävalta Andreas Goldberger Japani Noriaki Kasai Ranska Didier Mollard
1993–1994
Oberstdorf Saksa Jens Weißflog Norja Espen Bredesen Itävalta Andreas Goldberger
Garmisch-Partenkirchen Norja Espen Bredesen Saksa Jens Weißflog Japani Takanobu Okabe
Innsbruck Itävalta Andreas Goldberger Saksa Jens Weißflog Japani Noriaki Kasai
Bischofshofen Norja Espen Bredesen Japani Noriaki Kasai Saksa Jens Weißflog
1994–1995
Oberstdorf Itävalta Reinhard Schwarzenberger Itävalta Andreas Goldberger Saksa Jens Weißflog
Garmisch-Partenkirchen Suomi Janne Ahonen Itävalta Andreas Goldberger Suomi Jani Soininen
Innsbruck Japani Kazuyoshi Funaki Itävalta Andreas Goldberger Suomi Mika Laitinen
Bischofshofen Itävalta Andreas Goldberger Italia Roberto Cecon Saksa Dieter Thoma
1995–1996
Oberstdorf Suomi Mika Laitinen Saksa Jens Weißflog Japani Masahiko Harada
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Reinhard Schwarzenberger Norja Espen Bredesen Saksa Jens Weißflog
Innsbruck Itävalta Andreas Goldberger Saksa Jens Weißflog Japani Hiroya Saitō
Bischofshofen Saksa Jens Weißflog Norja Espen Bredesen Suomi Ari-Pekka Nikkola
1996–1997
Oberstdorf Saksa Dieter Thoma Norja Kristian Brenden Itävalta Andreas Goldberger
Garmisch-Partenkirchen Slovenia Primož Peterka Itävalta Andreas Goldberger Japani Takanobu Okabe
Innsbruck Japani Kazuyoshi Funaki Slovenia Primož Peterka Suomi Ari-Pekka Nikkola
Bischofshofen Saksa Dieter Thoma Puola Adam Małysz Slovenia Primož Peterka
1997–1998
Oberstdorf Japani Kazuyoshi Funaki Japani Hiroya Saitō Suomi Ari-Pekka Nikkola
Garmisch-Partenkirchen Japani Kazuyoshi Funaki Japani Masahiko Harada Japani Hiroya Saitō
Innsbruck Japani Kazuyoshi Funaki Saksa Sven Hannawald Suomi Janne Ahonen
Bischofshofen Saksa Sven Hannawald Saksa Hansjörg Jäkle Suomi Janne Ahonen
1998–1999
Oberstdorf Saksa Martin Schmitt Itävalta Andreas Goldberger Japani Noriaki Kasai
Garmisch-Partenkirchen Saksa Martin Schmitt Suomi Janne Ahonen Japani Noriaki Kasai
Innsbruck Japani Noriaki Kasai Suomi Janne Ahonen Japani Hideharu Miyahira
Bischofshofen Itävalta Andreas Widhölzl Suomi Janne Ahonen Japani Hideharu Miyahira
1999–2000
Oberstdorf Saksa Martin Schmitt Itävalta Andreas Goldberger Itävalta Andreas Widhölzl
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Andreas Widhölzl Japani Masahiko Harada Suomi Janne Ahonen
Innsbruck Itävalta Andreas Widhölzl Saksa Martin Schmitt Suomi Janne Ahonen
Bischofshofen Itävalta Andreas Widhölzl Suomi Janne Ahonen Saksa Martin Schmitt
2000–2001
Oberstdorf Saksa Martin Schmitt Japani Noriaki Kasai Japani Masahiko Harada
Garmisch-Partenkirchen Japani Noriaki Kasai Venäjä Dmitri Vasiljev Puola Adam Małysz
Innsbruck Puola Adam Małysz Suomi Janne Ahonen Japani Noriaki Kasai
Bischofshofen Puola Adam Małysz Suomi Janne Ahonen Itävalta Andreas Widhölzl
2001–2002
Oberstdorf Saksa Sven Hannawald Itävalta Martin Höllwarth Sveitsi Simon Ammann
Garmisch-Partenkirchen Saksa Sven Hannawald Itävalta Andreas Widhölzl Puola Adam Małysz
Innsbruck Saksa Sven Hannawald Puola Adam Małysz Itävalta Martin Höllwarth
Bischofshofen Saksa Sven Hannawald Suomi Matti Hautamäki Itävalta Martin Höllwarth
2002–2003
Oberstdorf Saksa Sven Hannawald Itävalta Martin Höllwarth Suomi Janne Ahonen
Garmisch-Partenkirchen Slovenia Primož Peterka Puola Adam Małysz
Itävalta Andreas Goldberger
Innsbruck Suomi Janne Ahonen Itävalta Florian Liegl Itävalta Martin Höllwarth
Bischofshofen Norja Bjørn Einar Romøren Saksa Sven Hannawald
Itävalta Andreas Kofler
2003–2004
Oberstdorf Norja Sigurd Pettersen Itävalta Thomas Morgenstern Itävalta Martin Höllwarth
Garmisch-Partenkirchen Norja Sigurd Pettersen Itävalta Martin Höllwarth Saksa Georg Späth
Innsbruck Slovenia Peter Žonta Suomi Veli-Matti Lindström Suomi Janne Ahonen
Bischofshofen Norja Sigurd Pettersen Slovenia Peter Žonta Suomi Janne Ahonen
2004–2005
Oberstdorf Suomi Janne Ahonen Norja Roar Ljøkelsøy Puola Adam Małysz
Garmisch-Partenkirchen Suomi Janne Ahonen Itävalta Thomas Morgenstern Saksa Georg Späth
Innsbruck Suomi Janne Ahonen Puola Adam Małysz Tšekki Jakub Janda
Bischofshofen Itävalta Martin Höllwarth Suomi Janne Ahonen Japani Daiki Itō
2005–2006
Oberstdorf Suomi Janne Ahonen Norja Roar Ljøkelsøy Tšekki Jakub Janda
Garmisch-Partenkirchen Tšekki Jakub Janda Suomi Janne Ahonen Suomi Matti Hautamäki
Innsbruck Norja Lars Bystøl Tšekki Jakub Janda Norja Bjørn Einar Romøren
Bischofshofen Suomi Janne Ahonen Tšekki Jakub Janda Norja Roar Ljøkelsøy
2006–2007
Oberstdorf Itävalta Gregor Schlierenzauer Sveitsi Andreas Küttel Puola Adam Małysz
Garmisch-Partenkirchen Sveitsi Andreas Küttel Suomi Matti Hautamäki Japani Noriaki Kasai
Innsbruck Norja Anders Jacobsen Itävalta Thomas Morgenstern Sveitsi Simon Ammann
Bischofshofen Itävalta Gregor Schlierenzauer Norja Anders Jacobsen Sveitsi Simon Ammann
2007–2008
Oberstdorf Itävalta Thomas Morgenstern Itävalta Gregor Schlierenzauer Suomi Janne Ahonen
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Gregor Schlierenzauer Suomi Janne Ahonen Saksa Michael Neumayer
Bischofshofen Suomi Janne Ahonen Itävalta Thomas Morgenstern Sveitsi Simon Ammann
Bischofshofen Suomi Janne Ahonen Norja Anders Bardal Itävalta Thomas Morgenstern
2008–2009
Oberstforf Sveitsi Simon Ammann Itävalta Wolfgang Loitzl Venäjä Dmitri Vasiljev
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Wolfgang Loitzl Sveitsi Simon Ammann Suomi Harri Olli
Innsbruck Itävalta Wolfgang Loitzl Itävalta Gregor Schlierenzauer Saksa Martin Schmitt
Bischofshofen Itävalta Wolfgang Loitzl Sveitsi Simon Ammann Venäjä Dmitri Vasiljev
2009–2010
Oberstdorf Itävalta Andreas Kofler Suomi Janne Ahonen Itävalta Thomas Morgenstern
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Gregor Schlierenzauer Itävalta Wolfgang Loitzl Sveitsi Simon Ammann
Innsbruck Itävalta Gregor Schlierenzauer Sveitsi Simon Ammann Suomi Janne Ahonen
Bischofshofen Itävalta Thomas Morgenstern Suomi Janne Ahonen Sveitsi Simon Ammann
2010–2011
Oberstdorf Itävalta Thomas Morgenstern Suomi Matti Hautamäki Itävalta Manuel Fettner
Garmisch-Partenkirchen Sveitsi Simon Ammann Venäjä Pavel Karelin Puola Adam Małysz
Innsbruck Itävalta Thomas Morgenstern Puola Adam Małysz Norja Tom Hilde
Bischofshofen Norja Tom Hilde Itävalta Thomas Morgenstern Itävalta Andreas Kofler
2011–2012
Oberstdorf Itävalta Gregor Schlierenzauer Itävalta Andreas Kofler Itävalta Thomas Morgenstern
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Gregor Schlierenzauer Itävalta Andreas Kofler Japani Daiki Itō
Innsbruck Itävalta Andreas Kofler Itävalta Gregor Schlierenzauer Japani Taku Takeuchi
Bischofshofen Itävalta Thomas Morgenstern Norja Anders Bardal Itävalta Gregor Schlierenzauer
2012–2013
Oberstdorf Norja Anders Jacobsen Itävalta Gregor Schlierenzauer Saksa Severin Freund
Garmisch-Partenkirchen Norja Anders Jacobsen Itävalta Gregor Schlierenzauer Norja Anders Bardal
Innsbruck Itävalta Gregor Schlierenzauer Puola Kamil Stoch Norja Anders Bardal
Bischofshofen Itävalta Gregor Schlierenzauer Norja Anders Jacobsen Itävalta Stefan Kraft
2013–2014
Oberstdorf Sveitsi Simon Ammann Norja Anders Bardal Slovenia Peter Prevc
Itävalta Thomas Diethart
Garmisch-Partenkirchen Itävalta Thomas Diethart Itävalta Thomas Morgenstern Sveitsi Simon Ammann
Innsbruck Suomi Anssi Koivuranta Sveitsi Simon Ammann Puola Kamil Stoch
Bischofshofen Itävalta Thomas Diethart Slovenia Peter Prevc Itävalta Thomas Morgenstern
2014–2015
Oberstdorf Itävalta Stefan Kraft Itävalta Michael Hayböck Slovenia Peter Prevc
Garmisch-Partenkirchen Norja Anders Jacobsen Sveitsi Simon Ammann Slovenia Peter Prevc
Innsbruck Saksa Richard Freitag Itävalta Stefan Kraft Japani Noriaki Kasai
Sveitsi Simon Ammann
Bischofshofen Itävalta Michael Hayböck Japani Noriaki Kasai Itävalta Stefan Kraft
2015–2016
Oberstdorf Saksa Severin Freund Itävalta Michael Hayböck Slovenia Peter Prevc
Garmisch-Partenkirchen Slovenia Peter Prevc Norja Kenneth Gangnes Saksa Severin Freund
Innsbruck Slovenia Peter Prevc Saksa Severin Freund Norja Kenneth Gangnes
Bischofshofen Slovenia Peter Prevc Saksa Severin Freund Itävalta Michael Hayböck
2016–2017
Oberstdorf Itävalta Stefan Kraft Puola Kamil Stoch Itävalta Michael Hayböck
Garmisch-Partenkirchen Norja Daniel-André Tande Puola Kamil Stoch Itävalta Stefan Kraft
Innsbruck Norja Daniel-André Tande Norja Robert Johansson Venäjä Jevgeni Klimov
Bischofshofen Puola Kamil Stoch Itävalta Michael Hayböck Puola Piotr Żyła
2017–2018
Oberstdorf Puola Kamil Stoch Saksa Richard Freitag Puola Dawid Kubacki
Garmisch-Partenkirchen Puola Kamil Stoch Saksa Richard Freitag Norja Anders Fannemel
Innsbruck Puola Kamil Stoch Norja Daniel-André Tande Saksa Andreas Wellinger
Bischofshofen Puola Kamil Stoch Norja Anders Fannemel Saksa Andreas Wellinger
2018–2019
Oberstdorf Japani Ryōyū Kobayashi Saksa Markus Eisenbichler Itävalta Stefan Kraft
Garmisch-Partenkirchen Japani Ryōyū Kobayashi Saksa Markus Eisenbichler Puola Dawid Kubacki
Innsbruck Japani Ryōyū Kobayashi Itävalta Stefan Kraft Norja Andreas Stjernen
Bischofshofen Japani Ryōyū Kobayashi Puola Dawid Kubacki Itävalta Stefan Kraft

Katso myösMuokkaa

LähteetMuokkaa